Sprężyny znajdują szerokie zastosowanie także w rolnictwie. Ich specyfika i różnorodność zależy od maszyny rolniczej, do której ma zostać wyprodukowana konkretna sprężyna. Do najczęściej wykorzystywanych należą m.in.: palce sprężyste, palce zagarniające oraz palce nagarniacza. Mogą być wykorzystywane w wielu kluczowych dla rolnictwa sprzętach.


Palce sprężyste

Palce sprężyste są kluczowymi elementami w zgrabiarkach i przetrząsarkach, gdzie służą do zbierania i transportowania roślin. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewniają wysoką wytrzymałość  w trudnych warunkach pracy. Dzięki nim, maszyny te mogą efektywnie zbierać i obrabiać plony.

Palce zagarniające

Palce zagarniające to sprężyny rolnicze, które są niezbędne w podbieraczach i zgrabiarkach, gdzie służą do przemieszczania plonów wzdłuż taśmy czy przenośnika. Zwykle charakteryzują się wysoką wytrzymałością na ścieranie i korozję, co zapewnia długą żywotność maszyny oraz minimalizuje potrzebę częstych napraw i wymian poszczególnych podzespołów.

Palce nagarniacza

Palce nagarniacza są istotnymi elementami w kombajnach, które służą do zbierania plonów rolniczych w komorze zbierającej. Są projektowane tak, aby zapewniały skuteczne zbieranie i minimalizowały straty podczas zbioru. Dzięki nim, kombajny osiągają wysoką wydajność i efektywnie zbierają plony podczas żniw.

Sprężyny na zamówienie

Oprócz standardowych, w Spręż-Mot, oferujemy sprężyny specjalne, które są projektowane i dostosowywane do indywidualnych potrzeb klientów i specyficznych zastosowań w maszynach rolniczych. Nasze sprężyny specjalne mogą być wykorzystywane w różnych rodzajach maszyn, aby zapewnić optymalną wydajność i trwałość.